Rady a články

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako vymeniť žiarovku v svietidle

Výmena žiaroviek v svietidle  Týchto zopár rád môže byť pre väčšinu z vás banálnych a väčšina z vás ho čítať nepotrebuje. Dnešná doba 
však prináša so sebou aj špecializovanie sa na niektoré práce a tak sa aj bežní muži alebo ženy už zameriavajú iba na svoju odbornosť a nezaujímajú ich iné práce. Z tohto dôvodu aj bežná výmena žiarovky môže byť pre niekoho odborná práca. Nezáleží na tom, či ste muž alebo žena, výmenu žiarovky by ste zvládnuť mohli. Ako sa teda pustiť do výmeny bežnej žiarovky keď ste to nikdy nerobili? Určite sa toho nemusíte obávať a kľudne sa do toho pustite sami. Tu je návod pre vás...

 

Čím začať pri výbere vhodného osvetlenia

Staviate nový dom, kúpili ste nový byt, prípadne ste sa pustli do prerábky a vynára sa pred vami otázka čo so svietidlami? Ako úplne prvú informáciu ktorú potrebujete je práve tento článoček. Výber vhodného osvetlenia je často iba veľmi logická vec, no občas aj na logické veci potrebuje každý z nás nasmerovať. Taktiež je každý odborníkom na niečo iné nikto z nás nemusí vedieť všetko. Všetky príklady uvedené v článku týkajúce sa využitia svetla sú obrazom skúseností práce s našimi klientami. Tento text vás má iba navádzať k pochopeniu ako svietidlá vyberať.

 

Ako vyberať bodovky do sádrokartónu.

Tento článoček sme pre vás pripravili ako súbor niekoľkých rád pri kúpe bodoviek do sádrokartónových podhľadov alebo znížených stropov. Každodenné skúsenosti z návštev realizovaných stavieb a ich interiérov nás neustále presvedčujú o tom, že pri realizáciách máva veľa klientov veľké rezervy a že niekedy si veci predstavujú inak ako v realite vyzerajú. Prečítajte si ako rozmýšľať pri ich kúpe a na čo si dať pozor.

 

Má zmysel kúpiť LED žiarovku?

Vývoj prináša nové technológie a nové trendy. Rovnako je tomu aj pri ma zmysel kupovat led ziarovkusvetelných zdrojoch, laicky povedané žiarovkách. Klasické žiarovky časom nahrádzali halogénové, neskôr úsporné žiarivky a dnes LED žiarovky, takzvané ledky. Novšie technológie však prinášajú so sebou väčšinou aj vyššiu cenu, a preto si veľa ľudí pokladá otázku "oplatí sa kúpiť si LED žiarovku?"

 

Na čo myslieť pri kúpe kúpeľňového svietidla

Základný fakt pri výbere kúpeľňového svietidla je to, že nakoľko sa nachádza vo vlhkom prostredí s rizikom že sa môže oprskať vodou, musí mať určitú výšku krytia. Toto presnejšie rozoberáme v článku Čo je to IP krytie. Tento článok by skôr mal pomôcť k tomu, aby ste vedeli na čo myslieť pri výbere jednotlivých svietidiel, prípadne pred prerábkou elektroinštalácie v kúpeľni, alebo pri stavbe domu či bytu.

 

Kúpiť alebo nekúpiť si vystavené svietidlo?

Predajcovia svietidiel, ako napríklad naša spoločnosť, potrebuje vo svojej maloobchodnej predajni ukázať zákazníkom svietidlá aj naživo. Veľa z vás nedôveruje čisto výberu svietidla cez internet. Sú zákazníci, ktorí si potrebujú svietidlo poťažkať, pozrieť z blízka, premerať a podobne. Najčastejšie z dôvodu takého, že si nevedia svietidlá dostatočne predstaviť iba z obrázku. Z tohto dôvodu musíme nakupovať aj svietidlá, ktoré u nás vystavíme a je možné si ich pozrieť. Poväčšinou aj tak zákazník iba pozrie na svietidlo, a vyberie si z katalógov alebo našej stránky niečo podobné, alebo len potrebuje vidieť presnú farbu svietidla, na základe čoho si z danej rodinky vyberie svietidlá do obývačky, jedálne a kuchyne naraz. Takto vystavené svietidlá sú v podstate pre nás niečo ako vystavené vzorky.

 

Akú silnú žiarovku kúpiť? Koľko má mať Wattov?

Potrebujete kúpiť žiarovku do svietidla a neviete koľko má mať wattov? V nasledujúcom článku si prejdeme jednotlivé "watáže" u žiaroviek a pozrieme sa aj do akého svietidla čo použiť. Aký ekvivalent wattov potrebujeme ak meníme klasickú žiarovku za LED žiarovku alebo úspornú žiarivku, takzvanú úsporku?

watt na žiarovke údaj wattow svetelné zdroje

 

Aké druhy závitov u žiaroviek poznáme?

V našej predajni sa denne stretávame so zákazníkmi kupujúcimi si svetelné zdroje, teda laicky povedané žiarovky. Najčastejšia forma akou si zákazníci pýtajú žiaroky je tá, že prinesú so sebou už vypálenú žiarovku a my už identifikujeme čo zákazník potrebuje. V prípade že si zákazník nevie vypýtať žiarovku akú potrebuje a nemá ani vypálenú so sebou, nastávajú rozsiahle rozhovory a zisťovanie čo zákazník vlastne potrebuje. Pokúsim sa vám teda vysvetliť aké najbežnejšie typy žiaroviek poznáme a aké majú pätice, teda závity.

Druhy závitov na žiarovkách pätice nastrkovačky

 

Čo je to IP krytie

          Zvažujete kúpu svietidla a stretávate sa s označením IP a dvoma číslami za ním na balení alebo v popise? Neviete čo táto skratka znamená a či je to pre vás dôležité? Napíšeme si v skratke niečo o označovaní svietidiel touto skratkou a na čo si pri tomto označení dávať pozor...

Logo ochrany IP21 IP65 IP44 IP20 svietidla

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia