Kúpiť alebo nekúpiť si vystavené svietidlo?

Kategórie
 
 
 
 
 

Každodenná práca so zákazníkmi či už v rámci maloobchodnej predajne alebo priamo na stavbách, prípadne pri realizáciách osvetlenia v rôznych priestoroch nás núti zamýšľať sa nad rôznymi otázkami klientov a hľadať pre nich odpovede také, ktoré skutočne pomôžu pri rozhodovaní alebo pri voľbe správneho typu osvetlenia do konkrétneho priestoru. Cieľom týcho pár článočkov nie je pred zákazníkom mudrovať, ale naopak poskytnúť informácie tak, že pri výbere vhodných svietidiel podľa jeho potrieb sa vyhne zbytočným chybám. Odporúčame teda prezrieť si naše rady, prejsť si článočky, a v prípade že ste nenašli odpoveď na otázku ohľadom tejto problematiky, konktaktujte nás a skúsime pripraviť článoček ktorý tieto informácie poskytne.

 
 

Kúpiť alebo nekúpiť si vystavené svietidlo?

Predajcovia svietidiel, ako napríklad naša spoločnosť, potrebuje vo svojej maloobchodnej predajni ukázať zákazníkom svietidlá aj naživo. Veľa z vás nedôveruje čisto výberu svietidla cez internet. Sú zákazníci, ktorí si potrebujú svietidlo poťažkať, pozrieť z blízka, premerať a podobne. Najčastejšie z dôvodu takého, že si nevedia svietidlá dostatočne predstaviť iba z obrázku. Z tohto dôvodu musíme nakupovať aj svietidlá, ktoré u nás vystavíme a je možné si ich pozrieť. Poväčšinou aj tak zákazník iba pozrie na svietidlo, a vyberie si z katalógov alebo našej stránky niečo podobné, alebo len potrebuje vidieť presnú farbu svietidla, na základe čoho si z danej rodinky vyberie svietidlá do obývačky, jedálne a kuchyne naraz. Takto vystavené svietidlá sú v podstate pre nás niečo ako vystavené vzorky.

Vystavené vzorky svietidiel v našej predajni sú samozrejme možné tiež zakúpiť. Občas príde zákazník, ktorý si na predajni vyberie svietidlo, a nechá si ho zmontovať a zbaliť. Na tomto nie je nič zlé a ani divné, ide skôr len o pocit, že niekto chce mať svietidlo celkom nové a chce si ho sám vybrať z krabice a zložiť. Do našej ponuky zaraďujeme aj svietidlá ktoré sú u nás vystavené v predajni a sú napríklad posledným kusom, a nie je možné ho už objednať. Na tieto svietidlá poskytujeme aj zľavu. Ak si vyberiete takéto svietidlo, my ho prezrieme a ak zistíme nejaké drobné nedostatky, tak vás o nich poinformujeme a svietidlo odosielame na vašu adresu až potom.  Najčastejšie sa jedná len o drobné škrkančeky, ktoré často vo výške nie je vidieť ani keď sa silno zapozeráte. Tobôž ich nie je vidieť v prípade, že svietidlo svieti.

Bežnému zákazníkovi je poväčšine jedno, že svietidlo už bolo vystavené. Je to kus kovu alebo plastu, ktorý sa nijako neopotrebúva, a neubudne z neho ani po rokoch čo je vystavené na predajni. Bežné sú maličké nedostatky, a to napríklad zapráženie, ocapkané sklíčka, kde tu maličký škrkanček. Tieto sa ale snažíme v rámci možností odstrániť, svietidlá oprášime, ofúkame a silnejšiu nečistotu odstránime jemnou handričkou. Odosielame až následne na to.

Pozor! Nezazlievame zákazníkom ani puntičkárstvo (ak nie je prehnané), a tak takémuto zákazníkovi neodporúčame kupovať si vystavené svietidlo. Sú zákazníci, ktorí napríklad už len neznesú pocit, že sa toho svietidla dotýkal cudzí človek. Sme na to zvyknutí a chápeme rôzne druhy priorít rôznych zákazníkov. Opakujem však, že ak patríte do tejto kategórie zákazníkov, určite si nekupujte takéto svietidlo. Predídeme tak následným stratám na poštovnom na oboch stranách.

Čo sa týka obavy o zníženú kvalitu takéhoto svietidla, prípadne stratu záruky, netreba sa u svietidiel obávať. Pokiaľ konkrétne svietidlo nie je napájané cez trafo, ale je napájané priamo z elektrických rozvodov, nemá sa v ňom čo pokaziť. Často je svietidlom naozaj iba kus kovu alebo plastu so sklom a objímka (pätica) so žiarovkou. V takýchto prípadoch svietidlo vydrží aj stáročia a nijako sa vám neopotrebúva.

V prípade, že zvažujete kúpu svietidlá označeného v našom obchode ako "vystavený kus", a máte z niečoho obavu, kľudne nás kontaktujte a popíšeme vám presne stav konkrétneho svietidla. Pokiaľ to je možné, tak vám spravíme detailnú fotografiu prípadných nedostatkov a odkomunikujeme si odoslanie takéhoto svietidla.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia